Kolędowanie w Czwórce (foto)

Kultura

Kolędowanie w Czwórce (foto)

19.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Szkoła Podstawowa nr 4 po raz drugi zaprosiła mieszkańców Wyszkowa na wspólne plenerowe kolędowanie. W zimowej scenerii najmłodsi uczniowie przywołali klimat świąt Bożego Narodzenia, z ogromnym zaangażowaniem przedstawiając jasełka. 
Dyrektor szkoły Ewa Runo powitała obecnych: – Dla nas każdy z państwa jest ważnym i mile widzianym gościem.
Zaprosiła do obejrzenia jasełek i wspólnego kolędowania, a potem poczęstunek. 
Wchodzący na teren szkoły otrzymywali sianko z jezuskiem i śpiewnik z kolędami. Dzieci przyciągała szopka z żywymi zwierzątkami. Zmarznięci, a temperatura była poniżej zera, mogli ogrzać się przy ogniu lub zjeść coś gorącego lub słodkiego.
W trakcie przedstawienia większość osób stała jednak pod sceną, obserwując z zainteresowaniem, co się na niej dzieje. Mali artyści w pięknych kostiumach z ogromnym przejęciem odgrywali jasełkowe scenki – Dzieciątku w żłóbku pokłoniły się zwierzęta, pastuszkowie, aniołki, gwiazdki i oczywiście trzej królowie. Dzieci recytowały i śpiewały  kolędy i pastorałki. Widzowie nie szczędzili im oklasków. 
Po przedstawieniu dyrektor Runo podziękowała małym artystom za to, że „całym sercem grali”. – Dziękuję również wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się tak chętnie i z wielkim zaangażowaniem w przygotowanie tej imprezy – dodała. – Dziękuję również rodzicom i sponsorom: Radzie Rodziców, Mariuszowi Kowalskiemu, dyrektorowi WOK „Hutnik”, Piotrowi Przedpełskiemu, firma Global oraz Tadeuszowi Runo, PHU Runo. 
Podzieliła się informacją, że Czwórka włączyła się w ogólnopolską akcję Świąteczna Akcja Paczka – Pomoc Polakom na Kresach: - Zebraliśmy bardzo dużo darów, zostały zawiezione do miejscowości Porudomino w okolicach Wilna i przekazane rodzinom wielodzietnym. Z tymi prezentami pojechała delegacja szkoły. – Dzieci cieszyły się, że mogą z nami zaśpiewać polskie kolędy – wspominała. – Chciałabym z państwem podzielić się tym, co powiedział miejscowy proboszcz do nas. Wzruszyło to nas wszystkich. Powiedział: „Nie idealizujmy dobra. Nie mówmy o dobru. Czyńmy to dobro każdego dnia. To dobro jest w każdym dobrym słowie, geście kierowanym do drugiego człowieka. Przywołała też słowa papieża Franciszka, wypowiedziane podczas pobytu na Litwie: „Przez czynienie dobra obmywacie swoje serca. Czyńmy dobro”.
Na pytanie, czy tradycję plenerowych jasełek szkoła będzie kontynuowała, pani dyrektor odpowiedziała:
- Widzimy, że warto. Ludzie przychodzą. Dzieci są bardzo zaangażowane, rodzicom się podoba. Może nawet uda nam się to rozszerzyć na Miejską Wigilię.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane