Kino zaprasza do Manchester-by-the-Sea

Kultura

Kino zaprasza do Manchester-by-the-Sea

16.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Oscarowy dramat „Manchester by the Sea” w wyszkowskim kinie można oglądać od 17 marca. WOK „Hutnik” zaprasza również na „Barbie w świecie gier” i, już kolejny tydzień, „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej”.
 
Barbie w świecie gier: 17 – 23 marca, godz. 16.30 (2D, dubbing).
USA 2016, rezyseria: Conrad Helten, Zeke Norton, animacja, czas trwania: 72 minuty.
Przygotuj się na turbodoładowaną przygodę! Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół: uroczego Pana Chmurkę oraz Bellę, księżniczkę na rolkach. Razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Podczas wspólnej podróży z poziomu na poziom Barbie musi przemieniać się oraz wykazać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę!
 
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej: 17 – 19 i 21 – 23 marca godz. 18.00
Polska 2017, reżyseria: Maria Sadowska, obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, ż Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik, Artur Barciś, komediodramat, biograficzny
Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
 
Manchester by the Sea: 17 – 19 i 21 – 23 marca, godz. 20.10
USA 2016, reżyseria: Kenneth Lonergan, dramat, czas trwania: 135 minut.
Po śmierci Joe’go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck, Oscar za najlepszą rolę męską), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star