Kino: Spider-Man, Mała Wielka Stopa i Niedoparki

Kultura

Kino: Spider-Man, Mała Wielka Stopa i Niedoparki

13.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 11 sierpnia w wyszkowskim kinie można oglądać najnowsze przygody Człowieka-Pająka. Przez kolejny tydzień wyświetlane są przygody Małej Wielkiej Stopy. W środę do kina wejdzie czeska animacja „Niedoparki”.
 
Spider-Man: Homecoming: 11 – 17 sierpnia godz. 19 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Jon Watts, akcja sci-fi, czas trwania: 130 minut.
Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland) poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko „Spider-Manem z sąsiedztwa”. Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone.
 
Mała Wielka Stopa: 4 – 17 sierpnia godz. 15.30 (2D, dubbing), 17.15 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Ben Stassen, komedia animowana, czas trwania:
Nikt ich nie widział, ale wszyscy o nich słyszeli. Yeti! A gdybyś pewnego dnia odkrył, że jesteś jednym z nich?
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykle konsekwencje. Chłopak, podobnie jak jego tata, ma pewne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!
 
Niedoparki: 16 – 18 oraz 21 – 25 sierpnia godz. 13.15 (2D, dubbing)
Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016, reżyseria: Galina Miklínová, animacja w polskiej wersji językowej, czas trwania: 83 minuty.
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!
Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan