Kino: Spider-Man, Mała Wielka Stopa i Niedoparki

Kultura

Kino: Spider-Man, Mała Wielka Stopa i Niedoparki

13.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 11 sierpnia w wyszkowskim kinie można oglądać najnowsze przygody Człowieka-Pająka. Przez kolejny tydzień wyświetlane są przygody Małej Wielkiej Stopy. W środę do kina wejdzie czeska animacja „Niedoparki”.
 
Spider-Man: Homecoming: 11 – 17 sierpnia godz. 19 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Jon Watts, akcja sci-fi, czas trwania: 130 minut.
Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland) poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko „Spider-Manem z sąsiedztwa”. Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone.
 
Mała Wielka Stopa: 4 – 17 sierpnia godz. 15.30 (2D, dubbing), 17.15 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Ben Stassen, komedia animowana, czas trwania:
Nikt ich nie widział, ale wszyscy o nich słyszeli. Yeti! A gdybyś pewnego dnia odkrył, że jesteś jednym z nich?
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykle konsekwencje. Chłopak, podobnie jak jego tata, ma pewne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!
 
Niedoparki: 16 – 18 oraz 21 – 25 sierpnia godz. 13.15 (2D, dubbing)
Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016, reżyseria: Galina Miklínová, animacja w polskiej wersji językowej, czas trwania: 83 minuty.
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!
Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku