Jeszcze raz powrócą do piękna w słowie i muzyce

Kultura

Jeszcze raz powrócą do piękna w słowie i muzyce

24.04.2019
autor: Organizatorzy
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali zgłoszenia do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” , odbyły się w Hotelu-Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym.
 
Z nadesłanych 105 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes  Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 85 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 264 utworów, jurorzy zakwalifikowali 27 podmiotów muzycznych, wśród których jest 6 piosenkarzy, 1 zespół, 2 duety i 18 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Sosnowca, Legnicy, Ciechanowa, Lublina, Krakowa, Poznania, Bielawy, Torunia i  Łodzi, ale również z mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół Partita, który zaśpiewa swoje ponadczasowe przeboje. 
Jurorami festiwalu będą jurorzy obecni na kwalifikacjach oraz Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz Polskiego Radia i konferansjer), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni, zgodnie z tradycją, zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez burmistrza, starostę, MKiDN, ZAiKS, SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem, 19 czerwca, odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia: 20 czerwca, jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16.45 – 20.30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom