Jej świat w obiektywie (foto)

Kultura

Jej świat w obiektywie (foto)

14.04.2019
autor: Elżbieta Szczuka, fot. Joanna Krajewska, ES
Do 5 maja w Galerii WOK „Hutnik” można oglądać piękne zdjęcia przyrody, wykonane przez Lubow Szlihtę. Wernisaż wystawy „Mój świat w obiektywie” odbył się 11 kwietnia.
 
Lubow Szlihta jest Ukrainką, ma 51 lat, w Polsce mieszka od ponad 27 lat, obecnie w Legionowie. Jest zafascynowana polską przyrodą. 
Fotografią interesuję się stosunkowo krótko, bo zaledwie od 2 lat. Naciskając spust migawki, kieruję się przede wszystkim wrażliwością i intuicją. Uwieczniam obiektywem swojego aparatu przede wszystkim Podlasie, zauważając i podkreślając w swoich pracach liczne związki kulturowe, krajobrazowe i przyrodnicze tego regionu z rodzinną Ukrainą. Pomimo krótkiego fotograficznego stażu uważam, że moje prace cechują się dużą dojrzałością warsztatową i artystyczną. Efekty mojej fotograficznej pasji podziwiać można było na kilku wystawach:. Czarna-Białostocka Dom Kultury, Rajgród Dom Kultury, Gródek Dom Kultury, Klub Seniora Warszawa, Biblioteka Publiczna Warszawa. Zamieszcza ponadto swoje liczne fotografie na prowadzonym przez siebie fotoblogu: lubowszlihta.flog.pl” – czytamy w towarzyszącym wystawie folderku.
Jedna z umieszczonych na wystawie fotografii, zatytułowana „Ryś”, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Biebrzańskie Ssaki", organizowanym przez Dział Edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego z okazji obchodzonego „Roku Wilka” (marzec 2019 r.).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku