Jazzowy koncert Jagodzińskiego (foto)

Kultura

Jazzowy koncert Jagodzińskiego (foto)

28.07.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Ci, którzy w niedzielę 26 lipca przyszli do Centrum Kultury w Długosiodle na koncert zespołu jazzowego Andrzej Jagodziński Trio, wychodzili usatysfakcjonowani.
 
Zespół wystąpił w składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas i Czesław Bartkowski – perkusja. Wszyscy są muzykami z najwyższej półki. Andrzej Jagodziński (tu ciekawostka - z wykształcenia jest waltornistą) to pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Współpracował  m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, ze Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, od 1987 r. akompaniuje Ewie Bem. W swojej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie. Adam Cegielski koncertował m.in. Kubą Stankiewiczem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, z Triem Andrzeja Jagodzińskiego związany jest od 1993 r. Czesław „Mały” Bartkowski zadebiutował 60 lat temu. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Czesławem Niemenem i Michałem Urbaniakiem. 
Znakiem rozpoznawczym zespołu Andrzej Jagodziński Trio są aranżacje jazzowe kompozycji Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha. Utwory tych kompozytorów zabrzmiały w Długosiodle w niedzielne popołudnie. 
Po koncercie (były brawa na stojąco i bis) można było nabyć płyty zespołu i uzyskać autografy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom