Jak przedstawić 100 lat policji? (foto)

Kultura

Jak przedstawić 100 lat policji? (foto)

19.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- trudnego zadania podjęli się uczestnicy konkursu plastycznego. - Wybrnęliście wzorowo - pochwalił komendant wyszkowskiej policji podczas finału konkursu, 13 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym.
 
- 100 lat temu powstała Policja, co było jednym z symbolów wolnej Polski. Dziękuję, że w tym trudnym okresie podjęliście wyzwanie i przystąpiliście do tego konkursu - uczestnikom i opiekunom podziękował wicestarosta Leszek Marszał.
Komendant wyszkowskiej jednostki insp. Michał Toporkiewicz przypomniał, że Policja Państwowa powstała dokładnie 24 lipca 1919 r. - Jesteśmy więc już stulatkami. Postanowiliśmy uczcić ten jubileusz konkursem plastycznym. Jak przedstawić 100 lat policji? To trudne zadanie, ale wybrnęliście wzorowo.
Wszystkie prace zostały nagrodzone, a najwartościowsze prezenty otrzymali laureaci:
klasy I - III: I miejsce - Julia Eklat z SOSW, II - Olaf Fijałkowski z SP w Porządziu, III - Tymon Kołakowski z SP w Lucynowie
klasy IV - VIII: I miejsce - Katarzyna Piątek z SP w Porządziu, II - Karolina Pułaska z SP w Trzciance, III - Klaudia Trojanek z SOSW.
Prace będzie można zobaczyć w Hutniku, gdzie 26 lipca odbędzie wyszkowska uroczystość z okazji Święta Policji. Później będą wisiały w galerii na komendzie.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku