Interpretowali trudną poezję (foto)

Kultura

Interpretowali trudną poezję (foto)

27.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
To był już szesnasty Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, organizowany przez wyszkowskie I Liceum Ogólnokształcące, noszące imię poety. Na zaproszenie odpowiedziało 28 recytatorek i recytatorów z Wyszkowa, Rząśnika, Długosiodła, Pułtuska, Ostrołęki i Łochowa. 
Uczestników XVI Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida, w którym biorą udział także uczniowie gimnazjum (10 osób), oceniało jury w składzie: Iwona Żelazna-Łysik, Małgorzata Kowalewska, Agata Zawadzka, Grażyna Kaniewska i Iwona Dudek.    
Oto werdykt jury:
- szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Alicja Szeja, LO w Łochowie (utwór „Spartakus”) i Paweł Załoga, LO w Pułtusku („Sen”), II – Milena Andryszczyk, ZS3 w Wyszkowie („Marzenia”), III – Aleksandra Gregorek, ZS3 w Wyszkowie („Ciemność” i „List do Bronisława Z.” – kolaż); wyróżnienie: Justyna Szymkiewicz, ZS w Łochowie („Hrabina Palmyra” fragm.), Magdalena Kopeć, LO w Pułtusku („Czemu?”), Patryk Stankiewicz, I LO w Wyszkowie („Rozebrana”)
- klasy gimnazjalne: I miejsce – Oliwier Ciskowski, SP4 w Wyszkowie („Pieśń od ziemi naszej”), II – Julia Krajewska, PSP w Długosiodle („Modlitwa”), III – Magdalena Bedecka, PSP w Długosiodle, Maja Jechna, PSP w Długosiodle („Nerwy”); wyróżnienie Jakub Kucharczyk, SP w Rząśniku („Koncept a ewangelia”).
Przewodnicząca komisji konkursowej Iwona Żelazna-Łysik pochwaliła wszystkich recytatorów, szczególnie za podjęcie się „interpretowania poezji trudnej”. Jury nagrodziło tych, którzy „świadomie, z premedytacją wykorzystują swój potencjał, swoje walory”.    
- Jesteście piewcami Norwida, człowieka wszechstronnego – zwrócił się do wykonawców naczelnik wydziału oświaty starostwa Krzysztof Arbaszewski, podkreślając związki poety z ziemią wyszkowską. – Cieszy nas, że nasze liceum wymyśliło ten konkurs i od 16 lat kontynuuje. 
Konkurs, nad którym czuwała polonistka Marzena Deluga, odbył się pod patronatem Starosty Wyszkowskiego, który ufundował nagrody. Krzysztof Arbaszewski wraz z dyrektor liceum Dorotą Piotrowicz wręczył nagrody laureatom.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom