Ilona Gołębiewska spełnia marzenia (foto)

Kultura

Ilona Gołębiewska spełnia marzenia (foto)

26.11.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej 23 listopada odbyła się promocja książki Ilony Gołębiewskiej „Tajemnice starego domu”. To kontynuacja wydanej w marcu br. powieści „Powrót do starego domu”; w planie są kolejne tomy w tej serii.
Spotkanie z urodzoną 30 lat temu w Wyszkowie Iloną Gołębiewską, absolwentką LO w Pułtusku, obecnie mieszkanką stolicy, ubraną w „czerwoną, energetyczną sukienkę”, prowadziła dyr. biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko. - Kurpianka, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, pracuje ze studentami, pracuje z dziećmi, pisze bajki, zadebiutowała w 2012 r. tomikiem wierszy „Traktat mojego życia”, teraz pisze powieści, wcześniej prace i artykuły naukowe – przedstawiła autorkę dyrektor biblioteki. – Od piątego roku życia marzyła, żeby zostać pisarką. I wszystko się spełnia. Proszę nam powiedzieć, jak to się robi, że marzenia się spełniają, że wszystko wychodzi?
- Myślę, że trzeba mieć ku temu zapał. Od piątego roku życia chciałam być nauczycielem i pisarką. Im byłam starsza, to pojawiały się nowe pomysły. W ogóle pomysłów na życie miałam dużo. Wydaje mi się, że jak ktoś o czymś marzy, to życie zaczyna się układać. Zaczynałam od pisania doktoratu na uczelni, ale wtedy już marzyłam o pisaniu powieści. Bo pisanie naukowe jest pisaniem określonym, ma swoje ramy, zasady. Moje pisanie powieści obyczajowych powstało z tęsknoty za opowiadaniem historii. Teraz, jak już jestem pisarką, to uważam, że jest to dobry krok. 
Historii zaczęła szukać i spisywać je już w liceum, robi to nadal. Kiedyś policzyła, że ma już materiał na 18 powieści. Ostatnią swoją książkę autorka zadedykowała dziadkom Kuczyńskim z Pniewa gm. Zatory i dziadkom Gołębiewskim z Nowej Wsi gm. Rząśnik. „Byliście, jesteście i będziecie częścią mojej historii” - napisała.
- Nasza rodzina to są sami artyści, w różnych dziedzinach. Na pewno urodzenie się w takiej rodzinie pomaga – twierdzi. 
Jej babcia była mistrzynią haftu, dziadek był nauczycielem, pisał bajki.
Akcja „Tajemnic starego domu”, jak i poprzedniej książki, rozgrywa się m.in. w Pniewie, Wyszkowie, Pułtusku.
Miłym muzycznym akcentem wieczoru w bibliotece był występ skrzypaczki Aleksandry Puczyńskiej, absolwentki konserwatorium muzycznego w Nowosybirsku. Zagrała m.in. standardy muzyki filmowej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 28 listopada.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Program 5. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie (foto)

Program 5. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie (foto)

„Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością” – pod takim hasłem odbędzie się 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. Z okazji jubileuszowej edycji festiwalu na scenie zjawi się Adam Kucharek, który grał także podczas otwarcia Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. W programie zobaczymy m.in. Teatr Improwizacji 1000 DEN i bezkompromisowo zabawnego stand-upera Tomka Biskupa. Od 15 do 17 września wystąpią też Teatr Farsa, Wyszkowski Teatr Tańca, zespół NukeFall i Rewia „Sylaba”.
zobacz więcej
Wystawa akwareli

Wystawa akwareli

Od 29 kwietnia w bibliotece miejskiej będzie można oglądać akwarele Marcina Cabaka. Wernisaż o godz. 18.30.
zobacz więcej
O czym marzą drzewa

O czym marzą drzewa

„O czym marzą drzewa” to ekologiczny spektakl teatralny dla dzieci, który odbył się w poniedziałkowe południe 18 lipca w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Wystawa „Czas na Norwida” otwarta została w sobotę 11 czerwca w pałacu w Chrzęsnem (pow. wołomiński). Znalazły się na niej cenne norwidiana, m.in. obrazy, rysunki, grafiki, pierwodruki, medale autorstwa Cypriana Norwida z kolekcji Fundacji Museion Norwid, przeznaczone do przyszłego muzeum Norwida. Jest szansa, by jego siedzibą stał się dworek w Dębinkach, w którym poeta, urodzony w Laskowie-Głuchach, spędził w młodości wiele miesięcy. Wiersze naszego późnego romantyka recytowała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan