Hutnik znów zaprasza do kina

Kultura

Hutnik znów zaprasza do kina

08.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowskie kino wznowiło działalność, oczywiście na nowych, ograniczonych zasadach związanych z obostrzeniami epidemiologicznymi.
 
Kina mogą udostępniać nie więcej niż połowę liczby miejsc na sali. „Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami” - czytamy w rządowych wytycznych. Obowiązek ten nie dotyczy: widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia, widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osób wspólnie zamieszkujących.
Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa. Przed wejściem do kina jest obowiązek dezynfekowania dłoni.
 
W wyszkowskim kinie
W pierwszym tygodniu funkcjonowania wyszkowskiego kina można obejrzeć najnowszy film Jana Komasy oraz dwie animacje. W poniedziałek 8 czerwca rusza też cykl „Kino z górnej półki”. 
"Jakub, Mimmi i gadające psy”: 6 - 11 czerwca godz. 17, animacja, 70 min.
10-letni Jakub, nie mając na to ochoty, spędza tydzień na przedmieściach Rygi u charakternej kuzynki Mimmi i jej taty. Dziewczynka daje odczuć kuzynowi, że za nim nie przepada. Jakub szybko znajduje jednak niezwykłych przyjaciół – poznaje gang gadających psów. Gdy w końcu udaje mu się porozumieć z kuzynką, pojawia się kolejne wyzwanie – do ulubionego parku Mimmi wkraczają buldożery. Na domiar złego jeden z psów zostaje uprowadzony. Dzieci i zwierzęta zwierają szyki, by uratować zielone miejsce i odnaleźć zaginionego czworonoga.
"Sala samobójców. Hejter”: 6 – 7,  9 – 14 i 16 - 18 marca godz. 19, Polska, reżyseria: Jan Komasa, thriller, 130 min.
Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych, Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.
"Naprzód”: 12 – 14 czerwca godz. 14.45 i 17, 15 – 18 czerwca godz. 17 (2D, dubbing), animacja, 102 min.
Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie... Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki.
Kino z górnej półki
"Kłamstewko”: 8 czerwca godz. 19 (2D, napisy), Chiny, USA, reżyseria: Lulu Wang, dramat, komedia, 98 min.
Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.
"Wilkołak”: 15 czerwca godz. 19, Polska, reżyseria: Adrian Panek, dramat, horror, czas trwania: 88 min.
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.
"Prawda”: 22 czerwca godz. 19 (2D, napisy, Francja, Japonia, reżyseria: Hirokazu Koreeda, dramat, 106 min..
"Poznajmy się jeszcze raz”: 29 czerwca godz. 19 (2D, napisy), Francja, reżyseria: Nicolas Bedos, dramat, 110 min.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom