Gwiazdy i my (foto)

Kultura

Gwiazdy i my (foto)

26.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Jeden z największych broadwayowskich hitów – sztukę „Gwiazda i ja” – można było zobaczyć na scenie WOK „Hutnik” 25 maja. I to we wspaniałym wykonaniu gwiazd polskiego teatru i kina Magdaleny Zawadzkiej i Anny Gornostaj.
Autorka Elizabeth Fuller swoją komedię oparła na prawdziwym zdarzeniu z 1985 r., kiedy legenda ekranu Bette Davies przybyła do jej domu w Connecticut. Gwiazda miała zatrzymać się tylko na noc, została… na cały miesiąc.
W rolę wielkiej gwiazdy wcieliła się Magdalena Zawadzka, a partneruje jej jedna z ulubionych komediowych aktorek Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol. Obok głównych bohaterek zobaczyliśmy Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.
„Gwiazda i ja” to przezabawna, pomysłowo skonstruowana i doskonale zagrana komedia, pełna dowcipnych dialogów i sytuacji, choć niepozbawiona poważniejszych refleksji o byciu sobą i relacjach matka – córka. Ponieważ spektakl wystawiony był w przededniu święta mam, na wypełnionej po brzegi widowni zasiadło wiele dorosłych już dzieci ze swoimi mamami. Na uwagę zasługuje też muzyka, cudowną piosenkę finałową „W oczach gwiazdy blask” śpiewa Natalia Sikora.
*
Teatr Capitol powróci do Wyszkowa w październiku, tym razem ze sztuką „Dajcie mi tenora”. W obsadzie komedii znajdują się m.in. Marta Wierzbicka, Grzegorz Halama, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Skrzynecka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom