Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Kultura

Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

10.07.2017
autor: Teresa Przygoda
Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” działający przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wystąpił w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca „Kurpie”. „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru” był inspirowany dwiema rzekami, które wspólnie dopływają do jednego celu. Oba zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione i to już drugi taki koncert, pierwszy miał miejsce w Domu Kultury „Hutnik”. Łączy ich zamiłowanie do tańca i polskiego folkloru, szczególnie tego z Mazowsza. 
Zespół „Wyszków” wystąpił z tym samym repertuarem, co w Wyszkowie. Wystąpili absolwenci i najmłodsi, którzy dopiero stawiają swoje kroki na dużej scenie. Koncert przygotował nowy choreograf Bartosz Wójcik. Zespół „Kurpie” prowadzi ojciec Bartosza, Jacek Wójcik.
Licznie zgromadzona publiczność podziwiała kunszt wokalny i taneczny zespołów oraz barwne stroje i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Występ bardzo się podobał. Uznano, że był to wspaniały spektakl muzyczno – taneczny. Były podziękowania i gratulacje, a na zakończenie spotkanie integracyjne członków zespołu i wielbicieli ich talentu.
Z występu ZPiT Wyszków był dumny obecny na koncercie dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach Krzysztof Ochmański i opiekujący się zespołem nauczyciele Iwona Ochmańska i Elżbieta Szymańska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom