Gigantyczna pasja, młodość i zapał (foto)

Kultura

Gigantyczna pasja, młodość i zapał (foto)

28.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowski Teatr Farsa skończył właśnie 5 lat. Jubileusz młodzież świętowała 23 kwietnia w WOK „Hutnik”. Były życzenia, gratulacje, wiele radości i oczywiście kolejny spektakl.
Teatr Farsa powstał w odpowiedzi na program Profilaktyka a Ty. Pozytywna energia wprost kipiała, gdy urodziny rozpoczęto hymnem PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, zwłaszcza że prowadzący uroczystość Rozalia Wota i Dawid Nowakowski na scenę zaprosili także zaprzyjaźnione PaT-porty. Profilaktyka rówieśnicza do dziś jest jedną z głównych idei teatru. - Dajemy młodym ludziom szansę na rozwój i odnalezienie swojego „ja”, odkrycie talentów i mądre spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy dla siebie nawzajem i wspieramy się w każdej chwili – podkreślił Dawid Nowakowski. To był dla niego ważny wieczór, ponieważ pałeczkę lidera przekazał Dawidowi Powierzy.
Szczególnie ciepło powitał na urodzinach przedstawicieli policji: rzecznik wyszkowskiej jednostki st. sierż. Martę Gierlicką i rzecznika PaT w komendzie głównej st. sierż. Damiana Wroczyńskiego. – Gratuluję pomysłów i tego, że tak się nawzajem wspieracie, bo to jest w życiu bardzo ważne – mówił Damian Wroczyński, dziękując jednocześnie za podejmowane przez teatr profilaktyczne działania.
Jak wyliczyli młodzi aktorzy, za Farsą 1820 dni, 600 godzin prób, 30 premier, spektakle, które obejrzało w sumie 7 tys. widzów. A zaczynali skromnie. W 2012 r. z kilkuosobową grupą Klaudia Ambroziak wystawiła pierwszy spektakl „Spisek”.
Młodzież dziękowała również instruktorom Annie Mikołajczyk-Kłębek i Waldemarowi Wocie, ale przede wszystkim opiekunce grupy Renacie Zmaczyńskiej-Zadrożnej. - Współpraca z wami jest dla mnie absolutną przyjemnością. Cieszę się, że możemy wspólnie odkrywać pasje – podkreśliła. 
- Po 5 latach zaczynu życzę 5 lat rozwoju i ugruntowania pozycji na kulturalnej mapie Wyszkowa – dodał Waldemar Wota.
Za współpracę młodzi aktorzy podziękowali również Gminie Wyszków, którą tego wieczoru reprezentował naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak: – Urzekliście mnie swoją gigantyczną pasją, młodością i zapałem. Życzę, żebyście zawsze to mieli.
Spektakle „Farsy”, w dużej mierze z uwagi profilaktyczny charakter teatru, zawsze niosą głębsze przesłanie do młodzieży. Nie inaczej było i tym razem. Jubileuszowy spektakl pt. „BezSENs”, odnoszący się do słów papieża Franciszka skierowanych do młodych podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży (m.in. o przedwczesnych emerytach) napisały i wyreżyserowały bliźniaczki Daria i Dagmara Zając.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom