Gigantyczna pasja, młodość i zapał (foto)

Kultura

Gigantyczna pasja, młodość i zapał (foto)

28.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowski Teatr Farsa skończył właśnie 5 lat. Jubileusz młodzież świętowała 23 kwietnia w WOK „Hutnik”. Były życzenia, gratulacje, wiele radości i oczywiście kolejny spektakl.
Teatr Farsa powstał w odpowiedzi na program Profilaktyka a Ty. Pozytywna energia wprost kipiała, gdy urodziny rozpoczęto hymnem PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, zwłaszcza że prowadzący uroczystość Rozalia Wota i Dawid Nowakowski na scenę zaprosili także zaprzyjaźnione PaT-porty. Profilaktyka rówieśnicza do dziś jest jedną z głównych idei teatru. - Dajemy młodym ludziom szansę na rozwój i odnalezienie swojego „ja”, odkrycie talentów i mądre spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy dla siebie nawzajem i wspieramy się w każdej chwili – podkreślił Dawid Nowakowski. To był dla niego ważny wieczór, ponieważ pałeczkę lidera przekazał Dawidowi Powierzy.
Szczególnie ciepło powitał na urodzinach przedstawicieli policji: rzecznik wyszkowskiej jednostki st. sierż. Martę Gierlicką i rzecznika PaT w komendzie głównej st. sierż. Damiana Wroczyńskiego. – Gratuluję pomysłów i tego, że tak się nawzajem wspieracie, bo to jest w życiu bardzo ważne – mówił Damian Wroczyński, dziękując jednocześnie za podejmowane przez teatr profilaktyczne działania.
Jak wyliczyli młodzi aktorzy, za Farsą 1820 dni, 600 godzin prób, 30 premier, spektakle, które obejrzało w sumie 7 tys. widzów. A zaczynali skromnie. W 2012 r. z kilkuosobową grupą Klaudia Ambroziak wystawiła pierwszy spektakl „Spisek”.
Młodzież dziękowała również instruktorom Annie Mikołajczyk-Kłębek i Waldemarowi Wocie, ale przede wszystkim opiekunce grupy Renacie Zmaczyńskiej-Zadrożnej. - Współpraca z wami jest dla mnie absolutną przyjemnością. Cieszę się, że możemy wspólnie odkrywać pasje – podkreśliła. 
- Po 5 latach zaczynu życzę 5 lat rozwoju i ugruntowania pozycji na kulturalnej mapie Wyszkowa – dodał Waldemar Wota.
Za współpracę młodzi aktorzy podziękowali również Gminie Wyszków, którą tego wieczoru reprezentował naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak: – Urzekliście mnie swoją gigantyczną pasją, młodością i zapałem. Życzę, żebyście zawsze to mieli.
Spektakle „Farsy”, w dużej mierze z uwagi profilaktyczny charakter teatru, zawsze niosą głębsze przesłanie do młodzieży. Nie inaczej było i tym razem. Jubileuszowy spektakl pt. „BezSENs”, odnoszący się do słów papieża Franciszka skierowanych do młodych podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży (m.in. o przedwczesnych emerytach) napisały i wyreżyserowały bliźniaczki Daria i Dagmara Zając.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ptaki mówią

Ptaki mówią

Iwona Ostrowska (w Wyszkowia bardziej znana jako Iwona Dyl) zaprasza na swoją wystawę malarstwa „Ptaki mówią”. Jej obrazom jakby głosu użyczy Grzegorz Pikora, podobnie jak malarka absolwent wyszkowskiego liceum, współautor (wraz z Adamem Rosłońcem) powieści „Strzały spod pierzyny” i „Dzieciożerca”). - Obrazy z tekstem układają się w książkę, którą można dowolnie czytać jak śpiew ptaków – uważa malarka. Wernisaż 10 listopada o godz. 18.00 w WOK Hutnik.
zobacz więcej
Magiczne Pióro 2017

Magiczne Pióro 2017

Podczas spotkania z pochodzącą z Wyszkowa pisarką Karoliną Nowakowską zostały ogłoszone wyniki corocznego,  organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie, Powiatowego Konkursu Literackiego „Magiczne Pióro”.
zobacz więcej
W kinie Gnomeo, Julia i kobieta sukcesu

W kinie Gnomeo, Julia i kobieta sukcesu

Do wyszkowskiego kina powracają, w nowej odsłonie, bohaterowie filmu animowanego Gnomeo i Julia. Zaprasza też Mańka – bohaterka nowej polskiej komedii romantycznej. Późnym wieczorem wciąż można oglądać film „Pitbull. Ostatni pies”.
zobacz więcej
Malarze pogodnych kolorów (foto)

Malarze pogodnych kolorów (foto)

O fenomenie grupy janowskiej oraz o jej członkach Teofilu Ociepce i Pawle Wróblu mówił 1 grudnia, na trzecim w tym sezonie bibliotecznym spotkaniu w cyklu „Czytamy malarstwo”, kulturoznawca Jarosław Górski. - Ociepka z całą pewnością nie był wariatem. Miał osobowość całkowicie integralną, nie tracił kontroli nad swoim umysłem – zaznaczył.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star