Fantasy dla dzieci i dorosłych

Kultura

Fantasy dla dzieci i dorosłych

29.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku kino zaprasza na dwa filmy fantasy: dla dzieci „Między nami wampirami”, a dla dorosłych kontynuację kinowego hitu sprzed lat „Łowca androidów”.
 
Między nami wampirami: 1 – 3 i 5 – 7 grudnia godz. 15.30 (2D, dubbing) i 17.15 (3D, dubbing), poniedziałek 4 grudnia godz. 16 (2D, dubbing)
Dania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania 2017, reżyseria: Richard ClausKarsten Kiilerich, animacja, fantasy, komedia, czas trwania: 83 minuty
Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przedkłada smak soku z buraczków! Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów.
 
Blade Runner 2049: 1- 3 i 5 – 7 grudnia godz. 19 (2D, napisy)
Kanada, USA, Wielka Brytanie 2017, reżyseria: Denis Villeneuve, thriller, sci-fi, czas trwania: 163 minuty
Minęło 30 lat od wydarzeń przedstawionych w filmie „Łowca androidów” Ridleya Scotta. Wtedy, w 2019 roku, agent Rick Deckard (Harrison Ford) ścigał w Los Angeles zbuntowane androidy z serii Nexus 6. Teraz, w 2049 roku, do akcji wkracza nowy Blade Runner, czyli łowca – oficer K (Ryan Gosling). Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda. Problem w tym, że Rick ukrywa się od czasu, gdy w 2019 roku uciekł z Los Angeles…
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku