Fantasy dla dzieci i dorosłych

Kultura

Fantasy dla dzieci i dorosłych

29.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku kino zaprasza na dwa filmy fantasy: dla dzieci „Między nami wampirami”, a dla dorosłych kontynuację kinowego hitu sprzed lat „Łowca androidów”.
 
Między nami wampirami: 1 – 3 i 5 – 7 grudnia godz. 15.30 (2D, dubbing) i 17.15 (3D, dubbing), poniedziałek 4 grudnia godz. 16 (2D, dubbing)
Dania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania 2017, reżyseria: Richard ClausKarsten Kiilerich, animacja, fantasy, komedia, czas trwania: 83 minuty
Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przedkłada smak soku z buraczków! Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów.
 
Blade Runner 2049: 1- 3 i 5 – 7 grudnia godz. 19 (2D, napisy)
Kanada, USA, Wielka Brytanie 2017, reżyseria: Denis Villeneuve, thriller, sci-fi, czas trwania: 163 minuty
Minęło 30 lat od wydarzeń przedstawionych w filmie „Łowca androidów” Ridleya Scotta. Wtedy, w 2019 roku, agent Rick Deckard (Harrison Ford) ścigał w Los Angeles zbuntowane androidy z serii Nexus 6. Teraz, w 2049 roku, do akcji wkracza nowy Blade Runner, czyli łowca – oficer K (Ryan Gosling). Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda. Problem w tym, że Rick ukrywa się od czasu, gdy w 2019 roku uciekł z Los Angeles…
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uwierzcie, że wszystko da się przetrwać (foto)

Uwierzcie, że wszystko da się przetrwać (foto)

- do swoich rówieśników zwraca się licealistka Katarzyna Kamińska, która 3,5 miesiąca temu uległa poważnemu wypadkowi. Z szerokim uśmiechem na ustach dziękuje za każde dotychczasowe wsparcie. W całym mieście prowadzonych jest wiele akcji charytatywnych. Odbyła się miedzy innymi w środę 15 czerwca podczas II Wieczoru Artystycznego Teatru Farsa w wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica.
zobacz więcej
Kolejne sukcesy Sylaby i Studia Piosenki (foto)

Kolejne sukcesy Sylaby i Studia Piosenki (foto)

W dniach 26-28 maja Rewia Dziecięca „Sylaba” oraz wokaliści Studia Piosenki Ireny Zdunek wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach, gdzie stanęli do rywalizacji z ponad 1.500 młodymi artystami z Polski, Francji, Rosji, Gruzji, Litwy i Łotwy. 
zobacz więcej
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
Wystąpią na Letniej Scenie Teatralnej... (foto)

Wystąpią na Letniej Scenie Teatralnej... (foto)

Znany jest już program 4. Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie odbywającej się pod hasłem „Autonomia kurtyny”. W Starym Browarze pojawi się Wojciech Tremiszewski z dawnego Kabaretu Limo, a na scenie „Hutnika” zobaczymy Jolantę Juszkiewicz i jej założony w Australii Kropka Theatre.
zobacz więcej
Mrówka grudzień2 2017

Najczęściej komentowane

Mrówka grudzień2 2017
ITAMED