Fantastyczne przygody w kinie

Kultura

Fantastyczne przygody w kinie

12.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Na niezwykłe filmowe opowieści wyszkowskie kino zaprasza od czwartku, 13 stycznia. Będzie można oglądać „Vaianę: Skarb oceanu” i „Siedem minut po północy”.
 
Vaiana: Skarb oceanu: 13, 16 – 19 stycznia, godz. 17.00 (2D, dubbing), 14 i 15 stycznia, godz. 15.00 (2D, dubbing) i 17.00 (3D, dubbing)
USA 2016, reżyseria: Ron Clements, John Musker, animacja, familijny, przygodowy, czas trwania: 103 minuty.
Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film „Vaiana: Skarb oceanu”. Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.
 
Siedem minut po północy: 13 – 15 i 17 – 19 stycznia, godz. 19.00
Hiszpania, USA 2016, reżyseria: J.A. Bayona, dramat, fantasy, czas trwania: 108 minut
Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conora w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom