Eskapada w lipcu. Trwają zapisy

Kultura

Eskapada w lipcu. Trwają zapisy

06.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do 16 lipca Biblioteka Miejska czeka na chętnych do udziału w Eskapadzie Wyszków 2018. Gra miejska odbędzie się w środę 25 lipca.
Eskapada - gra miejska dla wędrowców małych i dużych - od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zadaniem uczestników jest odnalezienie w mieście wskazanych miejsc i wykonanie różnorodnych zadań.
Start 25 lipca o godz. 9.00 sprzed gmachu biblioteki. Na zgłoszenia drużyn biblioteka czeka do 16 lipca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wystawa fotografii Witczaka-Witaczyńskiego

Wystawa fotografii Witczaka-Witaczyńskiego

Od 6 listopada biblioteka zaprasza na wystawę wyjątkowych fotografii, pochodzących z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Wystawę pt. „Jeźdźcy Niepodległej” będzie można oglądać do 30 grudnia.
zobacz więcej
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
Taki jeden nam się narodził

Taki jeden nam się narodził

W ramach Tygodnia Bibliotek i w Roku Henryka Sienkiewicza w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie Waldemar Smaszcz wygłosił dwa wykłady: skierowany do gimnazjalistów – „Naród na drodze ku wielkości – w kręgu „Krzyżaków” H. Sienkiewicza” oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – „Henryk Sienkiewicz – poeta miłości”.
zobacz więcej
Postawiła na emocje (foto)

Postawiła na emocje (foto)

- Samo życie, ludzie, których spotkałam są dla mnie najważniejszą inspiracją – na spotkaniu w bibliotece miejskiej mówiła Ilona Gołębiewska, autorka powieści „Powrót do starego domu”. Tytułowy dom mieści się w Pniewie, ale fabułę powieści autorka osadziła również w Wyszkowie, Pułtusku i Warszawie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku