Egzotyczne wakacje w bibliotece (foto)

Kultura

Egzotyczne wakacje w bibliotece (foto)

06.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Biblioteka Miejska, SB
W Bibliotece Miejskiej dobiega końca dwutygodniowy turnus wakacyjnych egzotycznych podróży. W ciekawych zajęciach wzięło udział ponad 100 dzieci.
Pierwsza grupa podróżowała w dniach 25 - 29 czerwca, druga w dniach 2 – 6 lipca. Mali czytelnicy odwiedzili m.in. Kenię, Tanzanię, Hawaje, Gambię i Australię. Przewodnikami byli ojciec Kagwima Wakahora Mwangi z Kenii, ze zgromadzenia Consolata, Sylwia Ausfeld, Barbara Bielska, Dorota i Wojciech Smółkowscy.
Katarzyna Słowikowska pomogła wykonać pocztówki z wakacji, Jarosław Górski opowiedział, w co dzieci bawiły się 100 lat temu, Piotr Ludwikowski z Nadleśnictwa Wyszków - o grzybach jadalnych i trujących, policjanci z wyszkowskiej komendy – jak bezpiecznie odpoczywać. Wesołe zabawy poprowadziła dh Kinga Grzyb z 9 WGZ „Tygryskowe Łapki”. Bibliotekę odwiedzili również Barbara Marchel z księgarnia ABECADŁO Książnicy Polskiej i Karol Popiński - specjalista do ds. rynku gier wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Na zakończenie turnusów dzieci odwiedziły Skansen w Brańszczyku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wieczór z Andersenem (foto)

Wieczór z Andersenem (foto)

Teatrzyk, prace plastyczne, kalambury, wspólne tworzenie opowieści – to tylko niektóre atrakcje wieczornej Andersenady, na którą Biblioteka Miejska zaprosiła najmłodszych czytelników w piątek 13 kwietnia.
zobacz więcej
Program Letniej Sceny Teatralnej

Program Letniej Sceny Teatralnej

W dniach 15 – 17 września zaprasza Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. Organizowana jest już po raz piąty, w tym roku pod hasłem „Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością”. Czeka nas mnóstwo atrakcji.
zobacz więcej
Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” działający przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wystąpił w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca „Kurpie”. „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru” był inspirowany dwiema rzekami, które wspólnie dopływają do jednego celu. Oba zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione i to już drugi taki koncert, pierwszy miał miejsce w Domu Kultury „Hutnik”. Łączy ich zamiłowanie do tańca i polskiego folkloru, szczególnie tego z Mazowsza. 
zobacz więcej
Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

- Staramy się być biblioteką, która inspiruje – nawiązała do tegorocznego motta Tygodnia Biblioteki dyrektor wyszkowskiej książnicy Małgorzata Ślesik-Nasiadko, przedstawiając gości czwartkowego wieczoru, aktorkę Krystynę Sienkiewicz i szefową wydawnictwa Marginesy Hannę Grudzińską.  – Pretekstem do spotkania jest książka o niezwykłej osobie – uzupełniła Hanna Grudzińska. a książka jest biografią Krystyny Sienkiewicz.
zobacz więcej
Zitcom