Do kina zaprasza Mel Gibson

Kultura

Do kina zaprasza Mel Gibson

15.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Najnowszy film Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych” oraz animowany „Magiczne święta” to propozycje wyszkowskiego kina od 16 grudnia.

„Magiczne święta”: 16 – 22 grudnia, godz. 17 (2D, dubbing)
Norwegia 2015, reżyseria: Thale Persen, familijny od lat 6, czas trwania: 93 minuty.
Kilka lat wcześniej Mira i Kevin odkryli tajemnicze miejsce – magiczną dolinę zamieszkałą przez złych czarnoksiężników i dobrych rycerzy w lśniących zbrojach. Niestety jaskinia, która do niej prowadziła, zawaliła się. Od tamtej pory rodzeństwo nie nawiązało kontaktu ze światem znajdującym się po drugiej stronie góry. Święta Bożego Narodzenia. Mira stara się stworzyć odpowiednią atmosferę, co jest wyjątkowo trudne, kiedy jej rodziny nie stać nawet na ozdoby choinkowe. Kevin cały swój czas spędza na marzeniach o Dolinie Rycerzy z królową Eiril na czele. Pewnego dnia Mira zostaje znaleziona w lesie. Jest zamarznięta i nieświadoma. Trafia do miejscowego szpitala. Okazuje się, że tunel prowadzący do magicznej doliny jest otwarty. Mira i Kevin postanawiają odwiedzić mieszkańców doliny i rozwikłać zagadkę swojego zaginięcia. Okazuje się, że dużo się zmieniło – zły czarodziej Snerk przejął kontrolę nad doliną i utrzyma ją tylko wtedy, gdy unicestwi królową Eiril. Mira i Kevin postanawiają temu zapobiec.

„Przełęcz ocalonych”: 16 – 18 i 20 – 22 grudnia, godz. 19
Australia, USA 2016,reżyseria: Mel Gibson, biograficzny, dramat, wojenny, czas trwania: 139 minut,
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni, jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość