Dni Norwida

Kultura

Dni Norwida

15.09.2016
autor: Redakcja
Biblioteka miejska zaprasza na Dni Norwida, w 195. rocznicę urodzin poety – w poniedziałek 26 września.
Sesję naukową o godz. 10 rozpocznie wykład dr. Tomasza Korpysza „Nie tylko Bema pamięci żałosny rapsod. O Norwidowskim humorze i komizmie”. O godz. 12 wykład „Czarna nić Norwida” da Tomasz Jastrun.
Imprezie towarzyszyć będzie wystawa „Cyprian Kamil Norwid – świata obywatel”.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

Biblioteka miejska organizuje 18 listopada wyjazd do Teatru Studio w Warszawie na spektakl „Wichrowe wzgórza”. Wpłaty przyjmowane będą tylko do 4 listopada, ilość miejsc ograniczona.
zobacz więcej
Cieszą się z sukcesu orkiestry (foto)

Cieszą się z sukcesu orkiestry (foto)

Wyszkowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP wróciła z Festiwalu Orkiestr Dętych The Tall Ships Races w Szczecinie z I miejscem w kategorii koncert estradowy, a kapelmistrz Józef Bieganowski z dyplomem dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu. W czwartek 10 sierpnia sukcesów orkiestrze pogratulowali burmistrz i radni miejscy.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
Koncert zespołu Wojska Polskiego

Koncert zespołu Wojska Polskiego

Nie lada atrakcją wyszkowskich obchodów 100. rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego, 15 września, będzie bezpłatny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Odbędzie się w hali WOSiR, więc miejsc nie powinno zabraknąć.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom