Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

Kultura

Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

22.11.2016
autor: Ewa Elward
Czarownice, wróżby, tajne eliksiry, do tego garść humoru, szklanka zabawy, odrobina dreszczyku, wszystko w nocnej scenerii – to sprawdzony przepis na udany wieczór andrzejkowy. Taki właśnie odbył się 18 listopada w miejskiej bibliotece. Blisko pięćdziesiątka dzieci świetnie bawiła się do północy. 
Uczestników wieczoru powitało 5 czarownic. – Czupirynda, Gariadna, Latawica, Wstydliszka i Hulajdusza – przedstawiły się. Zaproponowały pląsy na dobry początek. 
Dzieci posłuchały jeszcze co nieco o tradycjach andrzejkowych, po czym rozpoczęły się zabawy. Czarownice przygotowały wiele wspólnych zabaw tanecznych i umysłowych; łamigłówki, szyfrogram, krzyżówki. Wszystko wymagało od adeptów magii wiele sprytu i pomysłowości. Czekała też na nich sala wróżb, a w niej m.in. czarodziejska kula, karty, lanie wosku, wróżenie z butów. Jednocześnie odbywały się warsztaty taneczne. Miotły, kojarzone z czarownicami, stały się ważnym elementem zabaw. Nie tylko dzieci nauczyły się wyczarowywać je z gazet, ale zostały wykorzystane też w układach tanecznych czy do pasowania na czarownice i czarowników. 
Dzieci z dużą energią uczestniczyły we wszystkich zabawach i pląsach. Z ogromnym zaangażowaniem pokonywały biblioteczny tor przeszkód (oczywiście między regałami z książkami). Jak zawsze chętnie brały udział w nocnym buszowaniu po bibliotece. 
Andrzejki w tym roku zostały wzbogacone o lekcję magicznego gotowania. Z wypiekami na twarzach i zapartym tchem wszyscy wpatrywali się w garnek i zastanawiali się, co powstanie z wrzuconego tam m.in. sproszkowanych skrzydeł leśnych wróżek, cukru z suszonych oczu goblina i innych tajemniczych substancji. 
Impreza zakończyła się o północy. Dzieci wychodziły zadowolone. W tym roku czarowały i wróżyły (troszkę też straszyły): bibliotekarki Paulina Biernacka, Marta Borzymek, Sylwia Jaworska, Magda Krawczyk oraz Magda Mielczarczyk (z Klubu Maluszka Maduś), a także wolontariuszki: Weronika Bryczyńska, Paulina Strzemieczna, Kinga Kalinowska, Wiktoria Pobudkiewicz, Paulina Dumała, Agata Szymanik i Weronika Żebrowska.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.84% (199 głosów)
28.98% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.25% (312 głosów)
manhattan
manhattan