Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

Kultura

Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

22.11.2016
autor: Ewa Elward
Czarownice, wróżby, tajne eliksiry, do tego garść humoru, szklanka zabawy, odrobina dreszczyku, wszystko w nocnej scenerii – to sprawdzony przepis na udany wieczór andrzejkowy. Taki właśnie odbył się 18 listopada w miejskiej bibliotece. Blisko pięćdziesiątka dzieci świetnie bawiła się do północy. 
Uczestników wieczoru powitało 5 czarownic. – Czupirynda, Gariadna, Latawica, Wstydliszka i Hulajdusza – przedstawiły się. Zaproponowały pląsy na dobry początek. 
Dzieci posłuchały jeszcze co nieco o tradycjach andrzejkowych, po czym rozpoczęły się zabawy. Czarownice przygotowały wiele wspólnych zabaw tanecznych i umysłowych; łamigłówki, szyfrogram, krzyżówki. Wszystko wymagało od adeptów magii wiele sprytu i pomysłowości. Czekała też na nich sala wróżb, a w niej m.in. czarodziejska kula, karty, lanie wosku, wróżenie z butów. Jednocześnie odbywały się warsztaty taneczne. Miotły, kojarzone z czarownicami, stały się ważnym elementem zabaw. Nie tylko dzieci nauczyły się wyczarowywać je z gazet, ale zostały wykorzystane też w układach tanecznych czy do pasowania na czarownice i czarowników. 
Dzieci z dużą energią uczestniczyły we wszystkich zabawach i pląsach. Z ogromnym zaangażowaniem pokonywały biblioteczny tor przeszkód (oczywiście między regałami z książkami). Jak zawsze chętnie brały udział w nocnym buszowaniu po bibliotece. 
Andrzejki w tym roku zostały wzbogacone o lekcję magicznego gotowania. Z wypiekami na twarzach i zapartym tchem wszyscy wpatrywali się w garnek i zastanawiali się, co powstanie z wrzuconego tam m.in. sproszkowanych skrzydeł leśnych wróżek, cukru z suszonych oczu goblina i innych tajemniczych substancji. 
Impreza zakończyła się o północy. Dzieci wychodziły zadowolone. W tym roku czarowały i wróżyły (troszkę też straszyły): bibliotekarki Paulina Biernacka, Marta Borzymek, Sylwia Jaworska, Magda Krawczyk oraz Magda Mielczarczyk (z Klubu Maluszka Maduś), a także wolontariuszki: Weronika Bryczyńska, Paulina Strzemieczna, Kinga Kalinowska, Wiktoria Pobudkiewicz, Paulina Dumała, Agata Szymanik i Weronika Żebrowska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom