Cała szkoła śpiewa pieśni patriotyczne (foto)

Kultura

Cała szkoła śpiewa pieśni patriotyczne (foto)

10.11.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz siódmy odbył się w Rybnie Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy i wszyscy uczniowie. W ten sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
- Chcemy poświęcić czas bohaterom – zaznaczyła na wstępie nauczycielka Lidia Groszyk, podkreślając rolę pieśni patriotycznej w dziejach Polski, szczególnie w latach zaborów, gdy pieśni m.in. zastępowały lekcje historii, nawoływały do walki o niepodległość, przechowywały ducha patriotyzmu.  
Po programie słowno-muzycznym, który przypominał tamte czasy, przygotowanym przez gimnazjalistów, rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klasy, od zerówki po III klasę gimnazjum. Klasy kolejno wykonały pieśni: kl. „O” – „Bo w piechocie fajno jest”, kl. I – Moja Ojczyzna”, kl. II – „Oka”, kl. III – „Dziś idę walczyć, mamo” i „Matczyne ręce”, kl. IV – „Miejcie nadzieję” (ze słowami Adama Asnyka), kl. V – „My, Pierwsza Brygada”, kl. VI – „Echo dawnej piosenki”, kl. VII – „Biały krzyż” (w wykonaniu Bartka Jachacego”), „Gdzie jesteście „Rudy”, „Alku”, „Zośko”?”, kl. II gimnazjum – „ Miasto” (z filmu „Miasto 44” Jana Komasy), kl. III gimnazjum – „Tak jak ptaki”. 
Wszystkie klasy były świetnie przygotowane do występu, począwszy od strojów z akcentami militarnymi i patriotycznymi, po doskonałe opanowanie słów, melodii i choreografii.   
Dyr. szkoły Wisław Mielczarczyk podziękował uczniom za piękne występy, wychowawcom za przygotowanie klas, szczególnie paniom Beacie Jakubczak, Mariannie Wołyniec i Lidii Groszyk. Podkreślił, że to jedyny w powiecie taki przegląd, bo biorą w nim udział wszystkie klasy, śpiewają wszyscy uczniowie. 
Piękna patriotyczna uroczystość odbyła się 10 listopada w remizie OSP. Na widowni, obok uczniów i nauczycieli, zasiedli rodzice oraz zaproszeni goście, wśród nich prezes OSP w Wyszkowie kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski, radny miejski Sławomir Wróbel, sołtys Władysław Dudzik, komendant miejscowej OSP Janusz Siatkowski, kierowniczka filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Jadwiga Przedpełska, przedstawiciel WKU.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.15% (178 głosów)
29.39% (226 głosów)
7.67% (59 głosów)
6.89% (53 głosów)
32.90% (253 głosów)