Byli aniołami (foto)

Kultura

Byli aniołami (foto)

23.12.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz drugi Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół na Polonezie  we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Przyjaciół Wyszkowa, przy wsparciu Gminy Wyszków, zorganizował piękny koncert charytatywny „Bądź aniołem – otwórz serce”. Zbierano żywność na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin.
Koncert, który odbył się 19 grudnia w WOK „Hutnik”, prowadziły Katarzyna Kacpura (OPS) i Emilia Wojtkowska (ZS). Podkreśliły, że celem spotkania jest otoczenie troską najbardziej potrzebujących rodzin z terenu miasta i gminy oraz zebranie dla nich produktów żywnościowych.
Przygotowanie widowiska i scenografii było dziełem Anny Gołębiewskiej, Emilii Wojtkowskiej, AnnyRopelewskiej-Gerek, Joanny Podgórskiej i Agaty Rogulskiej.
W pierwszej części gimnazjaliści zaprezentowali spektakl teatralny „Opowieść wigilijna” (na podstawie opowiadania Karola Dickensa), pokazujący duchową przemianę skąpca Scrooge’a. W drugiej, muzycznej, części, przygotowanej przez Annę Ropelewską, prawie pół setki chórzystów (uczniowie i nauczycielki) śpiewało piosenki świąteczne i kolędy. 
Prowadzące podziękowały wszystkim za okazane serce. Zaprosiły na scenę młodych artystów i osoby, które  przyczyniły się do przygotowania koncertu charytatywnego, a także gościa specjalnego –architekt Martynę Kupczyk z programu Polsatu „Nasz Nowy Dom”, który również pomaga potrzebującym. Na widowni były obecne dwie rodziny z gminy Wyszków, których domy wyremontowano w ramach tego programu. Pani Martyna dla potrzeb programu otrzymała od wyszkowian ogromne poduszki.
W holu wolontariusze zbierali dary żywnościowe (organizatorzy prosili o przybycie z podarunkami). W zamian za dobre serce otrzymywali pierniczki. Imprezie towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów (prowadzony przez Monikę Sitek, Małgorzatę Klimaszewską , Zenonę Turek i Annę Szymańską-Grodzką – opiekunki samorządu szkolnego). 
Z zebranych darów i pieniędzy udało się przygotować 82 paczki.
*
Organizatorzy imprezy dziękują również Bogusławie Łysikowskiej (sklep "Skarby ze Strychu") za użyczenie mebli do scenografii, Joannie Końskiej (sklep ogrodniczy „Kamyk”) i pani Zych (kwiaciarnia „Feniks”) za użyczenie roślin i lampionów do dekoracji, Annie Wiśniewskiej („Dekorinaart”) za podarowanie poduszek dla programu „Nasz Nowy Dom”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom