Azjatyckie "Kino z górnej półki"

Kultura

Azjatyckie "Kino z górnej półki"

07.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Jesienią poniedziałkowy cykl „Kino z górnej półki” wraca do kina azjatyckiego. 9 października o godz. 19 wyszkowscy widzowie zobaczą najnowszy film znanego koreańskiego reżysera Kima Ki-duka pt. „W sieci”. 
Bohaterem dramatu jest Nam Chul-Woo, ubogi rybak wiodący proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca.
Kolejnym filmem, 16 października, będzie wielokrotnie nagradzany koreański film familijny „Jak ukraść psa” Kima Sung-ho. Trzecim obrazem przedstawionym wyszkowskiej publiczności, 23 października, będzie koreański film szpiegowski „Gra cieni” Kima Jee-woona. Ostatni zaplanowany w cyklu azjatyckim film, 30 października, to nominowany do Złotej Palmy w Cannes chiński melodramat „Nawet góry przeminą” Jia Zhangke.
Jednorazowy bilet na seans kosztuje 12 zł, ale istnieje możliwość kupna biletu miesięcznego na trzy filmy w cenie 30 zł.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku