Artystyczny Dzień Seniora

Kultura

Artystyczny Dzień Seniora

04.10.2016
autor: Redakcja
Magda Durecka będzie gwiazdą Dnia Seniora, w sobotę 8 października w WOK „Hutnik”.
Artystka zadebiutowała w 1988 r. piosenką „Zapowiedź pięknych dni”. Rok później, po występie w programie TVP1 „Od Opola do Opola”, w plebiscycie tygodnika „Panorama” otrzymała tytuł Piosenkarki Roku. W kolejnych latach wielokrotnie występowała na festiwalu w Opolu. W latach 1990 – 1993 wielokrotnie prowadziła Ogólnopolski Telewizyjny Koncert Życzeń.
W swoim dorobku posiada 25 solowych płyt CD (także w duetach z Bohdanem Smoleniem, Bogdanem Łazuką i Mieczysławem Czechowiczem), 45 kaset, 84 płyty z grupą wokalną „K&K Studio Singers”. Wraz z zespołem śpiewała w chórkach na 8 płytach Krzysztofa Krawczyka.
Dzień Seniora rozpocznie się o godz. 14 od prezentacji Rady Seniorów Gminy Wyszków, lokalnych grup senioralnych. W części artystycznej, oprócz Magdy Dureckiej, wystąpią zespoły „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy” i „Oberek”.
Wejściówki do odbioru w kasie „Hutnika”.
Fot. magdadurecka.pl
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Piękno w słowie i muzyce (foto)

Piękno w słowie i muzyce (foto)

W WOK „Hutnik” znów rozległy się wspaniałe utwory Kabaretu Starszych Panów, Anny Jantar, Magdaleny Osieckiej czy Krystyny Prońko. Tradycyjnie już w Boże Ciało odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.
zobacz więcej
Spektakl "Inni"

Spektakl "Inni"

Na spektakl "Inni" w niedzielę 28 kwietnia do WOK Hutnik zaprasza Młodzieżowy Teatr Profilaktyki "Farsa". Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
zobacz więcej
Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów – wystąpił 2 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Promował swoją ostatnią płytę „Lubię gadać z Leonardem”, zawierającą 11 piosenek legendarnego kanadyjskiego barda Leonarda Cohena. Miłośnicy Marcina Stycznia i jego twórczości wypełnili salę po brzegi, a część musiała słuchać koncertu stojąc w korytarzu. Bisował czterokrotnie, a publiczność wraz z artystą śpiewała jego piosenki.
zobacz więcej
Przypominają, co tak naprawdę ważne (foto)

Przypominają, co tak naprawdę ważne (foto)

Laureatami I miejsc XXI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zostali reprezentanci: Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, Szkoły Podstawowej w Brańszczyku i I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Szczególnie zachwyciła i wzruszyła kolęda „Mizerna cicha”, wykonana zarówno a cappella przez trzy licealistki z Norwida, jak i duet z Zabrodzia (dziewczęta akompaniowały sobie na flecie i pianinie).
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom