Artysta o wielkiej wyobraźni (foto)

Kultura

Artysta o wielkiej wyobraźni (foto)

27.10.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Od 24 października w Galerii WOK „Hutnik” można oglądać bardzo interesujące grafiki Woytka Smółkowskiego, niezwykle utalentowanego plastycznie wyszkowianina. Obecni na wernisażu przekazali artyście wiele słów uznania dla jego twórczości.
 
To nie pierwsza wystawa prac Wojciecha Smółkowskiego w wyszkowskim domu kultury. Zadebiutował tu w 1985 roku wystawą pasteli, ostatnio swoje prace (akwarele) pokazał w marcu 2014 r. Teraz możemy podziwiać jego grafiki (głównie akwaforty i linoryty), wykonane w latach 2017-2019 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
- Jest osobą niezwykle uzdolnioną plastycznie – podkreśliła na czwartkowym wernisażu Irena Filipowicz, instruktor plastyki w WOK „Hutnik”. – Oprócz tego, że maluje, to fotografuje, prowadzi zajęcia fotograficzne, dużo podróżuje. I znajduje jeszcze czas na grafikę, która jest dziedziną pracochłonną. Proces powstawania grafiki jest skomplikowany, bo oprócz tego, że trzeba mieć predyspozycje do dobrego rysunku, to również cierpliwość, bo nie zawsze odbitki wychodzą tak, jak byśmy chcieli.
Proces powstawania grafiki faktycznie jest skomplikowany, opowiedział o nim szczegółowo Woytek Smółkowski; skupił się na technice akwaforty, którą lubi najbardziej. 
- Trzeba mieć pomysły, żeby skomponować prace, zaprojektować, wymyśleć – dodała, nie kryjąc podziwu dla artysty Irena Filipowicz. - Patrząc na grafiki widzę, że Woytek jest człowiekiem niezwykle twórczym.
Prosiła, żeby zwrócić uwagę na tytuły grafik, świadczące o wielkiej wyobraźni artystycznej.
Grafiki Woytka Smółkowskiego (akwaforty, akwatinty, linoryty, offset, suchoryt) można podziwiać do 24 listopada.
Woytek Smółkowski - architekt, fotograf a ostatnio grafik. Uprawia wiele dyscyplin sztuki - malarstwo olejne, akwarelę, rysunek, grafikę komputerową, a od 2017 roku również grafikę warsztatową pod kierunkiem prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej i prof. Rafała Kochańskiego. Ulubioną techniką graficzną artysty jest akwaforta i akwatinta – czytamy w towarzyszącej wystawie ulotce.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
FormAT i Adam Romanowicz (foto)

FormAT i Adam Romanowicz (foto)

W ramach Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie w piątek 15 września w Galerii PeKaP odbył się wernisaż malarstwa członków Stowarzyszenia FormAT. Dodatkową atrakcją był recital gitarzysty i wokalisty Adama „Romanoff” Romanowicza „Do nieba nanosimy ziemi”. 
zobacz więcej
Wakacje w bibliotece (foto)

Wakacje w bibliotece (foto)

Do 22 lipca potrwają wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece miejskiej, w tym roku pod hasłem "Biblioteczna wyspa tajemnic".
zobacz więcej
ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach spędza czas niezwykle pracowicie. Nie tylko występuje, ale też uczestniczy w różnych warsztatach. Kilkudziesięciu członków zespołu pod opieką choreografa Bartosza Wójcika i nauczycieli: Iwony Ochmańskiej i Elżbiety Szymańskiej wyjechało do Ośrodka Rehabilitacyjno – Sportowego w  Sypniewie. Tam młodzi artyści szlifowali swoje umiejętności taneczno – wokalne, a w wolnym czasie wypoczywali. Wyjazd zorganizował opiekun zespołu Bartosz Wójcik i dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański.
zobacz więcej
Postawiła na emocje (foto)

Postawiła na emocje (foto)

- Samo życie, ludzie, których spotkałam są dla mnie najważniejszą inspiracją – na spotkaniu w bibliotece miejskiej mówiła Ilona Gołębiewska, autorka powieści „Powrót do starego domu”. Tytułowy dom mieści się w Pniewie, ale fabułę powieści autorka osadziła również w Wyszkowie, Pułtusku i Warszawie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku