Akwarele Woytka w Radzyminie (foto)

Kultura

Akwarele Woytka w Radzyminie (foto)

10.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W foyer miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie od 5 do 30 marca można podziwiać kilkadziesiąt pięknych akwareli autorstwa wyszkowianina Woytka Smółkowskiego.
Wernisaż wystawy „Świat w akwareli” odbył się tuż po koncercie chopinowskim w wykonaniu Marii Ludwiki Gabryś. Na wystawę zaprosiła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, której dyrektorem jest Artur Laskowski. W wernisażu uczestniczyła liczna grupa wyszkowian.
Przypomnijmy, że Woytek Smółkowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, prowadzi własną pracownię projektową. Sztuką interesuje się od najmłodszych lat, rysuje węglem, pastelą, maluje akwarele i obrazy olejne. Jest też fotografikiem, członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrody. Miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.
- To jest technika niby prosta, ale dosyć wymagająca – mówił o technice akwareli. - Farby akwarelowe są farbami niekryjącymi, więc jakiekolwiek posunięcie powoduje, że nie da się tego już naprawić. Tematyka prac to głównie architektura i pejzaż. Zwłaszcza pejzaż zimowy. Lubię malować zimę, akwarela jest wdzięczną techniką dla takiej tematyki. Właściwie nie używa się farby białej, wykorzystuje się biel kartonu, pozostawiając te miejsca nie zamalowane.
Na wystawie są pokazane prace nowe, ale też kilka starszych, do których jestem przywiązany, takie sentymentalne prace.
Publiczność w Radzyminie podziwiała na akwarelach m.in. wyszkowski kościół św. Idziego, kościół w Radzyminie, Barcicach, pałac w Dębinkach, bieszczadzkie cerkwie, Gdańsk, Kraków.
Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy, można to również zrobić w drodze do lub z Warszawy – biblioteka znajduje się w centrum miasta, przy ul. Konstytucji 3 Maja 15.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku